MGA36600 Square D / Schneider Electric Molded Case Circuit Breakers
Item # MGA36600
NOTE: Images are for Reference Only
Product Specifications
Type
MGA
Amperage
600
Poles
3
Voltage
600
Short Circ Int Cap
35kA@480V
Configuration
I-Line
Feature 1
Phase Connection: ABC
MGA36600 Description
Square D, Molded Case, Circuit Breaker, Type MGA, 600A, 3P, 600VAC, I-Line Style Plug-In, Load Lugs, Solid State, Interrupting Capacity: 35kA at 480VAC, Phase Connection: ABCMolded Case Circuit Breakers from Square D / Schneider Electric