JJA36175 Square D / Schneider Electric Molded Case Circuit Breakers
Item # JJA36175
NOTE: Images are for Reference Only
Product Specifications
Type
JJA
Amperage
175
Poles
3
Voltage
600
Short Circ Int Cap
65kA@480V
Configuration
I-Line
Feature 1
Phase Connection: ABC
JJA36175 Description
Square D, Molded Case, Circuit Breaker, Powerpact, Type JJA, 175A, 3P, 3PH, 600V, I-Line, Thermal Magnetic, 65kA at 480V, Phase Connection: ABCMolded Case Circuit Breakers from Square D / Schneider Electric