EHB34100 Square D / Schneider Electric Miniature Circuit Breakers
Item # EHB34100
NOTE: Images are for Reference Only
Product Specifications
Type
EHB
Amperage
100
Poles
3
Voltage
480
Short Circ Int Cap
14kA@480V
Mounting Type
Bolt-On
EHB34100 Description
Square D, Miniature, Circuit Breakers, Type EHB, 100A, 3P, 480 VAC, Bolt-On, 4-2/0 AWG Al/Cu, Thermal Magnetic, Interrupting Current: 14 kA at 480 VAC / 65 kA at 240 VACMiniature Circuit Breakers from Square D / Schneider Electric