AB-2100-12-BF-30MCP Eaton / Cutler-Hammer / Westinghouse Buckets Motor Control
Item # AB-2100-12-BF-30MCP
NOTE: Images are for Reference Only
Product Specifications
Series
3
AB-2100-12-BF-30MCP Description
12" Tall circuit breaker Type feeder Bucket AB-2100-12-BF-30MCP Allen Bradley 2100 Series MCC 3PH complete with Cutler Hammer Series C HMCP motor circuit protector 30A 600V molded case circuit breaker magnetic only instantaneous trip functionBuckets Motor Control from Eaton / Cutler-Hammer / Westinghouse